Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


MONTESSORI EĞİTİM PROGRAMI VE EĞİTİM MEKÂNLARI
Okul öncesi dönem hayatın geri kalanını etkileyen ve insan yaşamı için bir temel oluşturan; çocuğun bedensel ve zihinsel gelişiminin en hızlı olduğu süreç olarak kabul edilmektedir. Beyin yapısı ele alındığında çevre ve eğitimin, çocuğun beyin gelişiminde büyük rol oynadığı bilinmektedir. Çocukların deneyim kazanacakları eğitim mekânları da aldıkları eğitimin kalitesini destekleyecek nitelikte olmalıdır. Yapılan birçok araştırma Montessori eğitiminin ve mekânlarının çocuğun gelişimine olumlu katkı sağladığını ortaya çıkarmıştır. Bu araştırmada okul öncesi dönem alternatif eğitim yaklaşımı olarak Montessori eğitim programı ve eğitim mekânları incelenmiştir. Montessori eğitimi ve bu eğitime göre kurgulanan mekânların genel tasarım prensipleri betimsel anlatım yolu ile aktarılmaktadır. Dünya genelinde başarısı kabul edilmiş olan Montessori sistemine uygun mekânların çalışma prensiplerini anlamak esas alınmıştır. Bu çalışmada alternatif bir eğitim yaklaşımı için tasarlanmış mekânlar irdelenerek okul öncesi eğitim dönemine ortam oluşturan eğitim mekânlarının kalitesini arttırmaya yönelik öneriler geliştirilmiştir. Bu alanda yeni öneri ve incelemelere yön verici bir ivme kazandırılması amaçlanmaktadır.

Keywords
Eğitim Mekânları, Okul Öncesi, Montessori, Alternatif Eğitim

Advanced Search


Announcements

  INES CONGRESS

  Saygıdeğer Bilim İnsanları 
   

  28 Nisan - 01 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz III. INES Education and Social Science Congress (ESS - 2018) kongrede bilim insanlarını ağırlamaktan mutluluk duyarız. Kongremiz Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Alanya HEP Üniversitesi ve DTI University (Slovakya), Alanya Belediyesi işbirliği ile Alanya'da gerçekleştirilecektir. 

  Kongremizin amacı, bilimsel çalışma, uygulama ve deneyimleri paylaşmak, Eğitim Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Spor Bilimleri ve Güzel Sanatlar alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek, bilimsel ve sosyal etkileşimi sağlamak, bilim insanları arasında işbirliğini geliştirmek, yeni bakış açıları ve çalışma alanlarının oluşmasına katkı sağlamaktır. 

  Kongrede sunulan bildirilerin özetleri, e-kitap olarak kongrede sunulan bildirilerin tam metinleri ise isteğe bağlı olarak tam metinlerin basıldığı konge bildiri kitabında ya da editörlü e-kitap bölümü olarak yayınlanacaktır. Ayrıca kongre kapsamında uluslararası karma sergi de düzenlenecektir. 

  Siz değerli bilim insanlarını 28 Nisan - 01 Mayıs 2018 tarihleri arasında III. INES Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresinde görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dileriz. 
   

  Saygılarımızla.
  Kongre Düzenleme Kurulu BaşkanıAdres : Selçuk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu KONYA
Telefon : 05053856177 Faks :
Eposta : editorines@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri