Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


STUDY INTO THE EFFECTS OF VIRTUAL LEARNING ENVIRONMENT ON PERSONALIZED LEARNING (INSTRUCTORS’ VIEWS)
(STUDY INTO THE EFFECTS OF VIRTUAL LEARNING ENVIRONMENT ON PERSONALIZED LEARNING (INSTRUCTORS’ VIEWS) )

Yazar : Fethi KAYALAR  Filiz KAYALAR  
Türü :
Baskı Yılı : 5
Sayı : 17
Sayfa : 01-12
144    140


Özet
Bu çalışmanın amacı, Yükseköğretimin çeşitli bölümlerindeki öğretim elemanlarının sanal öğrenmenin sınıf ortamında Kişiselleştirilmiş Öğrenim üzerindeki etkileri konusundaki görüşlerini belirlemektir. Verileri elde etmek için katılımcı öğretim elemanlarına açık uçlu bir soru sorulmuştur: Sanal Öğrenme Ortamının Kişiselleştirilmiş Öğrenmeye en önemli etkileri nelerdir? ”. Eğitmenlerin Sanal Öğrenme Ortamının Kişiselleştirilmiş Öğrenim üzerindeki etkileri hakkındaki görüşlerini değerlendirmek ve karşılaştırmak için nitel bir araştırma yöntemi kullanıldı. Araştırma, Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin çeşitli bölümlerinde görev yapan on öğretim elemanının katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Çalışmamızdan farklılaştırılmış dersler oluşturma, temel beceri uygulamalarını sağlama, öğrencilerin anlamalarına dair geribildirimleri toplama ve Sanal Öğrenme Ortamında uygulanan çoklu medya araçları aracılığıyla eğitim verme çalışmalarını paylaşmanın Kişiselleştirilmiş Öğrenme için büyük önem taşıdığı sonucuna varılmıştır.

Anahtar Kelimeler
Sanal Öğrenme, Kişiselleştirilmiş Öğrenme, Sınıf Yönetimi, Eğitim Teknolojisi

Abstract
The aim of this study is to determine and evaluate the views of instructors in various departments of Tertiary Education on Virtual Learning and its impact on Personalized Learning in classroom environment. We asked an open ended question to the participant instructors to obtain the data: What are the most important effects of Virtual Learning Environment on Personalized Learning?” We used a qualitative research method to evaluate and compare the views of instructors on the effects of Virtual Learning Environment on Personalized Learning. The research was carried out with the participation of ten instructors working in various departments of the Faculty of Education in Erzincan University. We concluded from the study that sharing the work of creating differentiated lessons, providing basic-skills practices, gathering feedback on learners’ understanding, and delivering instruction by means of multiple forms of media applied in Virtual Learning Environment are of great importance to Personalized Learning.

Keywords
Virtual Learning, Personalized Learning, Classroom Management, Educational Technology.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  INES CONGRESS

  Saygıdeğer Bilim İnsanları 
   

  28 Nisan - 01 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz III. INES Education and Social Science Congress (ESS - 2018) kongrede bilim insanlarını ağırlamaktan mutluluk duyarız. Kongremiz Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Alanya HEP Üniversitesi ve DTI University (Slovakya), Alanya Belediyesi işbirliği ile Alanya'da gerçekleştirilecektir. 

  Kongremizin amacı, bilimsel çalışma, uygulama ve deneyimleri paylaşmak, Eğitim Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Spor Bilimleri ve Güzel Sanatlar alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek, bilimsel ve sosyal etkileşimi sağlamak, bilim insanları arasında işbirliğini geliştirmek, yeni bakış açıları ve çalışma alanlarının oluşmasına katkı sağlamaktır. 

  Kongrede sunulan bildirilerin özetleri, e-kitap olarak kongrede sunulan bildirilerin tam metinleri ise isteğe bağlı olarak tam metinlerin basıldığı konge bildiri kitabında ya da editörlü e-kitap bölümü olarak yayınlanacaktır. Ayrıca kongre kapsamında uluslararası karma sergi de düzenlenecektir. 

  Siz değerli bilim insanlarını 28 Nisan - 01 Mayıs 2018 tarihleri arasında III. INES Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresinde görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dileriz. 
   

  Saygılarımızla.
  Kongre Düzenleme Kurulu BaşkanıAdres : Selçuk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu KONYA
Telefon : 05053856177 Faks :
Eposta : editorines@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri