Yazar Rehberi


https://inesjournal.com/dergi.jsp  adresine giriniz. “Üye ol” bölümünü tıklayıp istenen bilgileri doldurunuz ve Kaydet” butonuna tıklayınız.

Üyeliğiniz editörlük tarafından onaylandıktan sonra https://inesjournal.com/dergi.jsp adresinden “Giriş yap”a tıklayın. e-postayı ve şifrenizi yazarak dergi içindeki kendi sisteminize dâhil olacaksınız.

Sisteme girişten sonra sol taraftaki menülerden “Yazar Ana Sayfaya Git” kısmına tıklayıp açılan menüden “Yeni Makale Gönder”e tıklayarak makale ile ilgili karşınıza çıkan formu doldurduktan sonra “Göz atmak için tıklayınız” bölümüne tıklayarak bilgisayarınızdan word belgesini iliştiriniz. Bu aşamada word belgesinin ismini kısa tutunuz ve herhangi bir noktalamaya yer vermeyiniz.

Makalenizin süreci, hakem aşamasına geldiğinde ve hakemlerinizden rapor verildiği zaman sistem üzerinden kullandığınız e-postaya ve kaydettiğiniz cep telefonunuza bilgilendirme maili/sms’i gelecektir. Sisteme yeniden giriniz ve “İşlemdeki makaleler” bölümünden makalenizin sağındaki “Detay”a tıklayınız ve “Raporu incele” ifadelerinin üstüne tıklayın, sayfayı aşağıya doğru kaydırıp raporu inceleyin, en altta -varsa- “Hakemin Yüklediği Dosya” metnini tıklayıp bilgisayarınıza indiriniz. Çalışmanızın word belgesi üzerinde gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra yeniden kendi sisteminize giriniz ve “İşlemdeki makaleler” bölümünden makale başlığınızın en sağındaki “İşlem” menüsüne, oradan da “Düzenlenen Makaleyi Yükle”ye tıklayarak düzelttiğiniz dosyayı ekleyiniz.

Düzeltmenizi bütün hakem raporları geldikten sonra yapıp sisteme ekleyiniz.